Päť jazykov lásky

Autor: Marcela Kovarovičová | 31.5.2013 o 10:57 | (upravené 16.3.2014 o 18:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  25x

Čítam takú knihu od Garyho Chapmana, že Päť jazykov lásky sa volá. Dobrá.. Celkom na zamyslenie. Že vraj každý z nás hovorí iným jazykom lásky.. Čo to znamená? To, že každý z nás sme iní, niekomu k tomu, aby sa vo vzťahu cítil dobre, stačí pohladenie, inému zase vaša pozornosť..

Tak si to predstavte, že dohromady podľa Garyho existuje týchto päť jazykov lásky:

Slová uistenia

Pozornosť

Fyzické prejavy

Služby

Darčeky

Takto nejak sa dá vyjadrovať láska. Niekedy sa môže stať, že vzťah prestane fungovať.. Snažíte sa, myslíte si, že na ňom predsa neustále pracujete, veď skoro každý mesiac donesiete manželke bukrétu, sladkosť, alebo čo ja viem čo.. A ona na vás pritom stále húka, že niečo nie je v poriadku, že sa necíti byť dostatočne milovaná, že ju zanedbávate a vy tomu pri tom vôbec nemusíte rozumieť..

Kde robím chybu?? Chybu robíte milí páni v tom, že dávate to, po čom vôbec nie je dopyt. A to platí aj pre dámy. Pre nás všetkých. Častokrát sa stáva, že sa síce snažíme dať to najlepšie z nás, ale nemyslíme pri tom na nášho partnera.. Dávame to, čo by možno potešilo nás samých.. A to je tá chyba..!

Vaša manželka predsa nestojí o kvet, ktorým sa jej už tristý krát chcete ospravedlniť.. Vaša manželka môže stáť napríklad o to, aby ste z času na čas povysávali byť, alebo vyniesli smetný kôš, alebo aby ste si s ňou každý deň aspoň na chvíľku sadli a venovali jej pozornosť. A pozornosťou sa myslí naozajstná pozornosť, prítomnosť. Nie len letmé načúvanie, pri sledovaní športových správ..

Alebo váš manžel.. Darmo mu vyvárate, vymýšľate jedlá od výmyslu sveta, je nespokojný. Akoby mu včeli uleteli! Možno by bol radšej a cítil sa viac milovaný, ak by ste si radšej z času na čas objednali pizzu, alebo skočili na jedlo do reštaurácie a voľný čas strávili pri nejakej spoločnej aktivite. Napríklad by ste si s ním mohli výjsť von zahrať si biliárd, alebo niečo podobné.. Možno to je spôsob, akým on vníma lásku - jemu venovanou pozornosťou, spoločnou aktivitou..

Každý potrebujeme niečo iné. Iný prejav lásky. A jedinou cestou, ako príjsť na to, aký prejav lásky si vyžaduje a potrebuje váš partner, je pokúsiť sa vžiť do jeho kože a pochopiť, čo by ho tak mohlo potešiť.. Alebo sa ho rovno spýtajte! Prediskutujte to!...

Hm, ako hovorí Gary, mali by sme sa naučiť hovoriť "dialektom" svojho partnera..

:- )

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?