O neporiadku

Autor: Marcela Kovarovičová | 29.5.2013 o 9:47 | (upravené 16.3.2014 o 18:42) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  42x

Hrozne rada sa dívam na relácie o chudnutí. Chodí také niečo, že Ty schudni a ty priber, ale viac sa mi páčia Extrémne premeny s Chrisom Powelom. Je to o niečom viac, než len o chudnutí, cvičení.. Je to ponor do ľudských duší a to ma na tom fascinuje..

Ja som toho názoru, že vaše telo vám povie všetko, čo potrebujete vedieť. Má to len jeden háčik. Musíte pozorne počúvať. Vaše uši musia byť na stopkách! Musíte byť vnímaví.. Zistíte, kedy ste hladní, kedy ste smädní, aj to, čo by ste tomu vášmu telíčku mali dodať.

Lenže my to niekedy nerobíme. Nenačúvame tomu, čo nám hovorí telo a často krát, a to už vôbec nie, čo nám hovorí naša duša. A tak sa stáva, že trpíme nadváhou, vysokým krvným tlakom, cukrovkou, že sa nám kazia kosti, že nás bolia zuby.. No proste des. A pritom by stačilo, vopchať si do uší pomyselný fonendoskop a vyšetrovať si svoje vlastné pocity.. Čo chcem? Ako sa cítim?

Hrozne dopadnú niektorí ľudia.. Mnohí zajedajú svoje negatívne pocity, či myšlienky. V snahe cítiť sa chvíľu o niečo lepšie siahajú po jedle.. Namiesto toho, aby začali kopať tunel na dno svojej duše a zistili, kde je problém! Ten je treba riešiť..

Iní zase, najmä mladé dievčence, prepadnú pocitu, že potrebujú vo svojom živote niečo kontrolovať.. Mať moc nad niečim, aspoň nad niečim! A tak ich ako prvé, v stavoch beznádeje, napadne, že by teda mali začať hm hm hm.. napríklad... naaa príí klaaad.. Kontrolovať svoje telo! Aby boli také, aké by mali byť! Respektíve, aby aspoň niečo bolo také ako, by malo byť... Keď už ostatné zlyháva...

Všetko je to v hlave, ľudia.. Tam je treba urobiť si poriadok. Upratať si v duši, upratať si vo vzťahoch.. Ak máte upratané, prirodzene začnete cítiť potrebu piť bylinkové čaje, piť vodu, jesť ovocie a zeleninu.. Bude to vyvierať z vás, z vašej duše, z vášho srdca..

Hm... Raz som na kolegyni vypozorovala, že má podobné problémy.. Nikdy nič nejedla. Len pila čaj, alebo kávu a na obed si z času na čas kúpila lentilky... Lentilky???.. Ľudia..

Ponúkala som ju všetkým možným.. Nič nebolo vhodné. Džús nemôže, oriešky nemôže, tyčinky nemôže, obed si so mnou rozhodne nedá.. Ovocie? Nemôže, nemá rada..

Sťažovala sa, že jej je stále zima.. že by chcela športovať, ale nemá síl.. že musí schudnúť, zdravšie žiť...

Raz som to nevydržala aa.. opýtala sa, či len tak náhodou nepotrebuje pomoc.. A tak sme sa začali rozprávať, povedala mi všeličo.. Postupne som si časom urobila obraz. Rozvod rodičov. Neustále nezhody v dome. Problémy s priateľom. Hľadanie vlastnej cesty..

Ach baby.. Urobte si poriadok v dušiach, vyhľadajte odbornú pomoc. Tí ľudia tu sú, sú študovaní, majú skúsenosti, pomôžu vám.. Určite vám pomôžu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?