Employment? Wanted!

Autor: Marcela Kovarovičová | 29.5.2013 o 11:20 | (upravené 29.5.2013 o 11:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  33x

Na niektorých ľudí to môže doliehať hrozne, keď je človek nezamestnaný.. Stále to máte na očiach, stále na to myslíte, viete, že by ste si mali nájsť prácu, nie, vy si musíte nájsť prácu! A ono sa to stále nedarí...

Tiež som na tom bola rovnako. Ten pocit, že som nezamestnaná, hrozne ma to kvárilo a trápilo... Nevedela som, čo s tým! Cítila som sa ako uzavretá v patovej situácií... Ako sa z toho dostať preboha?! Rozposielate životopisy na všetky strany, už si ani nepamäte, kam ste kedy reagovali.. Proste sa vám z toho chce už blbať pomaly!

Dnes som chvalabohu o niečo ďalej. Nerobím si nejaké veľké vrásky.. Našťastie mám stabilnú rodinu a verím, že ma podržia, keby náhodou došlo k najhoršiemu a my by sme si museli siahnuť na dno našich úspor...

Prišla som na niekoľko vecí, ktoré vám počas tohto obdobia rozhodne pomôžu..

1. Predtým, než si vôbec začnete hľadať prácu a zbesilo rozposielať svoje CV na všetky strany, venujte aspoň malú chvíľku svojmu ja. Skúste najprv porozmýšľať, aká práca by vás mohla baviť a napĺňať. Ak máte pocit, že ste rozhodnutí a viete, čo by ste chceli a reálne aj mohli robiť, napíšte si "rozumné CV".

2. Podľa môjho názou by "rozumné CV" malo byť jednak stručné a výstižné, ale na druhej strane by malo zaujať, takže sa nebojte byť samým sebou a zahrňte do svojho CV aj zopár osobných vecí. Čo je vašim mottom? Alebo akú hudbu radi počúvate? Aká ste osobnosť? Skúste v krátkosti charakterizovať samého seba...

3. Venujte sa činnostiam, ktoré vás bavia! Nezízajte celý deň na telku! Vymyslite si rozvrh a vložte doň všetko to, čo vás robí šťastným. T.j. prechádzky so psom, prechádzky bez psa, prechádzky v prírode, prechádzky v meste, knihy, varenie, pečenie, hudba, čokoľvek. Vytvorte si rytmus dňa! Čo budete robiť zajtra? Ako najlepšie využijete deň? Rozmýšľajte o tom už deň predtým.

4. Stretávajte sa s ľuďmi! Pozvite kamarátov na návštevu, navštívte rodinu, alebo si s niekym vybehnite do kina. Je to dôležité! Nielen preto, že vám to zdvihne náladu, ale hlavne aj preto, lebo sa môžete od známych dozvedieť o niečom, čo by vám mohlo v hľadaní práce pomôcť. Ja som sa napríklad na poslednej kávičke dozvedela, že podľa mojej kamarátky je linkedin.com dobrá vec. Sľúbila mi, že sa na túto stránku spoločne pozrieme a ukáže mi, ako to funguje. Buďte v kontakte s ľuďmi!

5. Ak si nie ste istí tým, čo chcete robiť, respektíve máte pocit, alebo všetko nasvedčuje tomu, že na danú prácu nie ste dostatočne kvalifikovaní a nemáte dostatočnú prax, skúste niečo jednoduchšie. Popri práci, ktorú by ste teraz robiť mohli, by ste si mohli kvalifikáciu zvýšiť, mohli by ste niekde začať ako dobrovoľník, alebo by ste sa mohli v danej oblasti stále viac a viac vzdelávať. Ak to so splnením sna nejde teraz, určite to môže ísť neskôr!

6. Kontaktujte personálne agentúry. Budú vás pred zamestnávateľom reprezentovať. Zvýši to vašu konkurencieschopnosť! Spolupracujte s nimi. Oni pomôžu vám a vy pomôžete im! Tiež majú záujem na tom, aby ste sa na trhu práce uchytili!

7. Pamätajte, že mať prácu je síce dôležité, ale nie je to alfou a omegou ľudskej existencie! Ako každá ľudská osobnosť, ani vás nevynímajúc, práca predsa nie je tým jediným, čo človeka definuje!

Asi toľko, čo sa mojich osobných, životných skúseností a poznatkov z tejto oblasti týka...

Hore hlavu, raz sa to určite podarí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

EKONOMIKA

Bankomaty majú výročia. Takto vyzerali pred 50 rokmi

Prvý bankomat dali do používania v roku 1967 v Londýne.


Už ste čítali?