O bratoch

Autor: Marcela Kovarovičová | 30.5.2013 o 9:15 | (upravené 4.10.2013 o 14:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  36x

Včera mi volá brat.. Teším sa.. Kým sa doplazím k telefónu, chvíľku to trvá. Mám to! Zdvihnem! Rozprávame sa o tom, ako sa mám, ako a má on, čo je nové a tak. Teším sa hrozne, že ho mám...

Potom večer ležím v posteli a rozmýšľam nad tým, prečo je to také super mať brata. Respektíve dvoch, lebo mne sa tohto požehnania dostalo v dvojitej dávke. Ďakujem ti Bože! A tak si spomínam na to, že.. čo sme všetko spolu prežili a mapujem si v mysli dôvody, prečo je dobré, mať brata..

Mať brata je dobré, lebo.. vás naučí uviazať si šnúrky, chodí pre vás do škôlky a raz vám donesie mačku vo vreci, kde sú parádne červené korálky, ktoré si neskôr ale nedopatrením aj tak roztrhnete.. Mať brata je dobré, lebo za vás deň pred odovzdaním vyrobí herbár, po dvore pozbiera staré tehly, natrhá nejaké zelinky zo záhrady a potom to spolu pod záťažou tých tehiel celé poobedie "sušíte", lebo inak vám na druhý deň hrozí guľa veľká ako svet..

Mať brata je dobré, lebo vám vysvetľuje, ako to v živote chodí. Že nie je úspech byť na strednej prvá v rebríčku obľúbenosti, naučiť sa fajčiť a chodiť na disky. Úspech je tú strednú dokončiť, dostať sa na vysokú a žiť slušný život! Mať brata je dobré, lebo vás, už vo vyššom ročníku, poučí, že dobre sa učiť je síce jedna vec, ale vyzerať dobre, je vec druhá a vy by ste tie mamine pulóoovre mali strčiť niekam hlboko hlboko do skrine a už ich odtiaľ nikdy nevyhrabať. Mať brata je super, lebo vám kúpi lístky na Jaromíra Nohavicu k vašim 16tinám, zoberie vás do Big Apple, čiže Bratislavy a tam vám ukáže, ako chutí pravý študentský život...

Len brat počúva vaše náreky, keď nechápete, ako to tie missky v telke robia, keď na tele nemajú žiadne chĺpky! Len brat je schopný počúvať, keď svetu oznamujete, že ste chudera, že asi nikdy neschudnete a nenájdete si priateľa! Že sa pôjdete dať zatvoriť k mníškam, kde sa nikto nebude musieť dívať na vašu hroznúú, ochlpenú hornú peru!! Len bratovi môžete o nespravodlivosti tohto sveta kvíliť do ucha. Len váš brat na tieto blbé reči zareaguje tak, že vám na nete zistí, že na tieto veci pomáha antikoncepcia a objedná vás na laser do hlavného mesta..

Mať brata je super, lebo vám vytvorí harmonogram štúdia, podľa ktorého musíte postupovať, keď sa chcete dôsledne pripraviť na vysokú školu! Mať brata je super, lebo potom vám priebežne vyvoláva, že či ste doriešili tie exponenciálne rovnice, lebo je jedenásť hodín a vy máte začať s nemčinou. Brat behá po pivnici, aby našiel vhodné drôtiky, ktoré môže použiť na model kocky. Model kocky pre vás, aby ste pochopili tajomstvo rezov.

Len brat vám chce vysvetliť tajomstvo teórie relativity, o ktoré ale vôbec nestojíte. Máte si doniesť papier a pero a výuka sa môže začať. Len brat vám vysvetľuje záhady komunizmu, ako funguje parlament a prečo je dobré, že žijeme v kapitalizme. Len brat vám povie, že sebavedomie je základ úspechu a pozrime sa na takého Tomáša Baťu! Len váš brat sa po nociach díva na TA3 a potom sa vo fórach zapája do politických diskusií..

Len brat zdvihne - svoj vlastný - telefón o polnoci, keď čakáte hovor od svojho - už skoro milovaného, ktorému ste dali jediné číslo mobilného telefónu, ktoré v rodine máte - a zvozí ho chudáka ako sirotu, že slušní chalani nevolajú o polnoci ale cez deň a nech ma viac neotravuje, debil jeden! Ooo..

Len brat s vami ide na prijímačky a neskôr je schopný a ochotný ísť s vami aj na úrad práce, keď mu hovoríte, že sa vám tam z tej fronty dvíha žalúdok. Brat sa vás pýta, či máte čo jesť a či nechcete požičať peniaze. Brat vám dáva hádanky, ktoré sa vám ale vôbec nechce riešiť. Brat vás išpiruje matematickými záhadami, ktoré nie je možné vyriešiť. Brat vám povie, že nie je všetkým dňom koniec a že to aj tak nemalo význam, robiť v takej posratej firme, kde sa rátajú kliky.. "Si len na začiatku!", povie brat.

Hm.. Paráda.. Veľké, veľké požehnanie. Som na nich hrozne pyšná, vďačná a šťastná, že ich mám.

Veď kto iní vám do očí povie, že s tou nadváhou už konečne musíte niečo robiť a na dvore vám postaví prekážkovú trať z hadice, kýbla a nejakých tých metiel, aby ste mali kde trénovať???

Jedine bratia! :- ))

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?